Plavba po Dunaji (ja som tá vľavo)
Plavba po Dunaji (ja som tá vpravo)

Volám sa Miroslava Vermeiren a kandidujem za Team Vallo do mestského a miestneho zastupiteľstva v Bratislave za Raču. 

Do Bratislavy som sa prvý krát dostala ako 6 - 7 ročná, keď som tu trávila letné prázdniny s mojou babkou a našou rodinou, ktorá žije v Rači. S miestnymi deťmi sme chodili na miestne kúpalisko s veľmi studenou vodou, na prechádzky do lesov nad Račou. Veľmi ma bavilo voziť sa električkou, kedže také niečo sme doma nemali. V ufe na moste SNP bola vtedy kaviareň Bystrica, kam sme šli na zmrzlinový pohár a pokochať sa výhľadom na Bratislavu. Sú to krásne spomienky. Bratislava, a najmä Rača mi učarovala a už vtedy som sa rozhodla, že tu raz budem žiť.

Znovu som sa do Bratislavy dostala počas štúdia na Fakulte Managementu Univerzity Komenského, keď som bývala na internátoch v Mlynskej doline. Po skončení štúdia som si tu našla prácu, a definitívne sa sem presťahovala. Tu som stretla aj svojho manžela a spolu sme si kúpili byt, ako inak, v Rači. :)
Od roku 2008 pracujem v IBM Bratislava, pôsobila som tu na rôznych pozíciách a v rôznych tímoch. 
Viac o mojich pracovných skúsenostiach si môžete prečítat tuto: https://www.linkedin.com/in/miroslava-vermeiren-51142758/ 3

Som zakladajúcou členkou hnutia Progresívne Slovensko, predsedníčkou Dozornej rady hnutia Progresívne Slovensko a aktívnou členkou platformy PSF.

Medzi členmi Progresívneho Slovenska, ale tiež medzi bratislavskými aktivistami som stretla množstvo fantastických ľudí, ktorí ma inšpirujú svojím nadšením a energiou a je mi cťou, že môžem priložiť ruku k dielu a urobiť niečo preto, aby sa Slovensko pohlo vpred k progresívnej budúcnosti. 

Témy, ktoré sú mi blízke:

  • environmentálne témy - klimatické zmeny a znižovanie skleníkových plynov
  • cyklická ekonomika a odpadové hospodárstvo
  • doprava a elektromobilita
  • Smart Cities a iné smart riešenia pre obce, mestá a štát


Moje blogy na Denníku N